Porządne dywaniki samochodowe

samochodowe dywaniki foto

Wnętrze auta jest nie sposób utrzymać w odpowiedniej czystości bez akcesoriów takich jak dywaniki samochodowe. Dzięki nim piasek gromadzi się w jednym miejscu i w prosty sposób można go wyrzucić z samochodu.

Dopasowane do każdego wnętrza

Obecnie w sprzedaży dostępne są dywaniki do każdego auta poruszającego się po polskich drogach. Poza wymiarami różnią się one materiałem, z którego zostały one zrobione.
Stąd też wyróżniamy:

  • dywaniki gumowe
  • dywaniki welurowe
  • dywaniki aluminiowe

Te pierwsze są spotykane w większości aut. Na ogół są one elementem wyposażenia seryjnego pojazdu wyjeżdżającego z salonu. Ich największą zaletą jest to, że można szybko je wyczyścić, minusem natomiast szybka ścieralność.

Welur prezentuje się o wiele lepiej od gumy, jednakże bardzo szybko się brudzi. Tego typu dywaniki najlepiej prezentują się w samochodach klasy wyższej, dobrze współgrając z luksusowym wnętrzem.

Aluminiowe wnętrze kojarzy się większości z samochodami sportowymi. Na zastosowanie takich dywaników decydują się głównie posiadacze aut po tuningu. To dobra propozycja, ale nie w każdym aucie będzie dobrze wyglądać.

Przemyślany zakup

W przypadku zakupu kompletu czterech dywaników warto zastanowić się nad produktem dobrej jakości. Dorzucenie kilkunastu, czasem nawet kilkudziesięciu złotych ma sens. Dzięki temu następna wymiana czeka nas pewnie dopiero za dziesięć lat. Wybór dywaników w sklepach internetowych, gdzie sprzedaje się akcesoria do samochodu jest przeogromny. Każdy znajdzie tam coś dla siebie w rozsądnym przedziale cenowym.