kosmetyki samochodowe na zimęZwykle w okolicach 22 grudnia każdego roku rozpoczyna się najzimniejsza pora roku na Starym Kontynencie. Jest to okres, w którym samochód ma najciężej, niezależnie nawet od tego, że jest garażowany.

Podjęcie niezbędnych kroków

W zależności od tego, jaka jest pogoda, powinno się w ostatnie ciepłe dni jesieni zabrać się za przygotowanie samochodu na nadchodzący kwartał. Koniecznie nie można zapomnieć o:

  • nawoskowaniu lakieru
  • posmarowaniu gumowych uszczelek
  • zmianie płynu do spryskiwaczy na zimowy
  • skontrolowaniu poziomu płynu chłodniczego
  • zmierzeniu napięcia ładowania akumulatora

Dopełnienie tych kilku czynności daje nam gwarancję, że nasz samochód znacznie lepiej zniesie poruszanie na dwudziestostopniowym mrozie, nie sprawiając nam przy tym żadnych problemów.

Dobrej klasy wosk, który można dostać w sklepie internetowym oferującym kosmetyki samochodowe jest świetną ochroną powłoki lakierniczej narażonej na szkodliwe działanie soli rozsypywanej na drogach przez pługopiaskarki.

Guma ma to do siebie, że pod wpływem temperatury zniekształca się. Żeby nie mieć problemów z wejściem zimą do auta, koniecznie trzeba przesmarować uszczelki. W innym wypadku czeka nas ciężka przeprawa na mrozie.

Uzupełnienie płynów i sprawdzenie działania akumulatora sprawi, że rozruch nawet na dużym mrozie nie będzie trudny dla silnika. Te czynności to na dobrą sprawę kilka chwil, nie należy ich bagatelizować.

Zakupy przed zimą

Dobrze jest w porę zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne w sklepie oferującym akcesoria samochodowe. Mając ogromny wybór, w domowym zaciszu dokonamy przemyślanych zakupów, oszczędzając czas, jak i pieniądze.